Teljes magyar-latin szótár földrajzi nevekkel szaporítva. Szerk.: Bartl Antal és Veress Ignác a Pesti Kir. Főgymnasium tanárai. Pest, 1865, Heckenast Gusztáv, VIII+618+5 p. Második kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, vaknyomásos táblákkal, kopott borítóval,foxing foltos lapokkal.
Benne 1867-es ajándékozási sorokkal, Corzan Avendano Gábor (1827-1903) matematikus, az V. Kerületi Magyar Királyi Állami Főgimnázium igazgatójának autográf soraival, aláírásával.