Berzeviczy Albert: A tájképfestés a XVII. században. A Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó Vállalata - Új folyam, 1908-1910. cyclus. Bp., 1910, MTA (Hornyánszky-ny.), 2 sztl. lev.+ 220+(4) p.+ 50 t. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé foltos, fakó gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzővel.