Az Ezeregyéjszaka legszebb meséi. Az ifjuság számára újonnan átdolgozta (ford.): Kemény György. Bp., 1907, Athenaeum, 162+(1) p. + 3 (színes) t. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a hátsó borítón sérüléssel, helyenként kis lapszéli sérülésekkel.