Tétel

Kikiáltási ár:

20 000 Ft

Leírás:

Csánki Dezső (szerk.): Árpád és az Árpádok. Történelmi emlékmű. Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával. Bp., (1908), Franklin, 1 (címkép) + XVII p.+2 sztl. lev.+396 p.+ 1 sztl. lev.+ 40 ((Lapszámozáson belül 14 (színes, feliratozott hártyapapírral); 10 (színes, feliratozott hártyapapírral); 16 (mell., facsimile, feliratozott hártyapapírral)) t. Szövegközti, színes képekkel gazdagon illusztrált. Fejezetenként eltérő, díszesen keretezett lapokkal, színes iniciálékkal. Kiadói díszesen aranyozott egészbőr-díszkötésben, aranyozott lapélekkel, a kötéstáblán Holló Barnabás Árpádot ábrázoló rézplakettjével, a hátsó táblán dombornyomású képpel, aranyozott felső lapélekkel, kopott borítóval, sérült gerinccel: a gerinc részben elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van, több, összesen 20 hiányzó táblával és melléklettel: a lapszámozáson belüli táblák közül 5 (16/17, 43/44, 61/62, 81/82, 201/202), műmellékletek közül 6 (142/143, 204/205, 206/207, 211/212, 274/275, 314/315), a hasonmások közül 6 (6/7, 8/9, 50/51, 84/85, 88/89, 140/141), valamint 1 térkép (66/67), és a 2 genalógiai tábla (128/129, 132/133.)

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras