Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. köt. Bp., [1894-1898], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Számos fekete-fehér és színes illusztrációval, litografált táblákkal, hasonmás mellékletekkel. Kiadói, aranyozott, festett egészvászon kötésben, sarkokon kopásokkal. Három kötet gerincén kisebb-közepes sérülésekkel