Tétel

Kikiáltási ár:

12 000 Ft

Leírás:

Nagy Gyula: Az erdélyi oláhság rövid története a világháborúig. Székesfehérvár, 1934., Székelyszékiek és Erdélyiek Társasága, (Debreceni István-ny.),116 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, a borító részben elvált a könyvtesttől és a kötése szétvált.

A szerző, Nagy Gyula (1890-1947) által Hegedüs Lóránt (1872-1943) politikus, egykori pénzügyminiszter, író részére DEDIKÁLT példány. ?Nagyméltóságú dr. Hegedűs Loránt úrnak mély tisztelete jeléül dr. Nagy Gyula ref. lelkész. Pátka 1934. IX. 7.?

Kézdivásárhelyi Nagy Gyula (1890-1947) pátkai református lelkész, szintén fontos helytörténeti könyve a Pátkai Református Egyházközség története (1943). Fia, a magyar királyi csendőrszázados Zsombor az egyetemi rohamzászlóalj utolsó parancsnoka volt, a budai kitörés napjaiban hősi halált halt néhány kilométerre a magyar vonal előtt Budajenő határában. Holttestét édesapja exhumáltatta, egyes források szerint a hivatalos temetésen, 1946. szeptember 5-én elmondott beszédéért a helyi kommunisták internálták, és az ott elszenvedett kínzások következményei miatt szabadulása után, 1947-ben meghalt.

Hegedüs Loránt (1872-1943): pénzügyminiszter (1920. december-1921. szeptember), a Gyáriparosok Országos Szövetségének vezérigazgatója (1904-1912), tanár, író, politikus; történeti, irodalomtörténeti, szépirodalmi, közgazdasági és szociológiai könyveket egyaránt írt. Szakértőként tagja volt 1920-ban a párizsi magyar békedelegációnak.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras