[Merlin Moore Taylor (1886-1939)] Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+186+1 p. +19 t. + 1 (térkép) t. Fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, az elülső táblán benyomódással, a gerincen kis sérüléssel, egy tábla kijár.