Die Geschlechtsausschweifungen unter den Völkern der alten und neuen Welt geschichtlich und das Gewerbe geiler Weiber staatsrechtlich dargestellt. Leipzig, 1826, Reclam. Első kiadás! Német nyelven. 361 p. Későbbi aranyozott gerincű félvászon kötésben, kissé sérült gerinccel, kötés elvált a gerinctől, helyenként foltos lapokkal. Ritka irodalom a prostitúcióról! / Rare book on prostitution in German language. First edition.