Könyvek: Történelem

Tételek száma: 111

Benda Jenő: Az uszítók. A világháború kulisszái mögül. Bp., 1918., Légrády. Második kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés, foltos lapokkal, a gerincen sérüléssel, kopásnyommal.
15664.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Supka Géza: 1848. A márciusi forradalom előzményei, lefolyása, társadalmi jelentősége. Bp., [1939], Cserépfalvi, 297+(4) p. Kiadói egészvászon-kötés.
15665.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Lukinich Imre: II. Rákóczi Ferenc felségárulási perének története. 1701. Bp., 1935, MTA, 143 p. Kiadói papírkötés, az elülső borítón kis hiánnyal.
15666.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
10,63

Zandirhám: Erdély és a Csonka Magyarország. Tanulmány. Bp., 1920., Erdélyi Liga, 31 p. Papírkötés, foltos borítóval.
15667.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

15668.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Régészeti kutatások a Kis-Balaton térségében. I. Alsó-Zalavölgy régészeti emlékei. (Tájékoztató az 1980-83. évi kutatások eredményeiről.) Szerk.: Vándor László. Zalaegerszeg, 1986., Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
15669.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Makkai János: Urambátyám országa. Középosztályunk illemrendszerének és társadalmi viselkedésének szociográfiája. Bp., [1942.], Singer és Wolfner. Első kiadás. A borító Szalay Lajos munkája. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, bélyegzéssel.
15670.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Az ezeréves Magyarország. A Pesti Hírlap Könyvtára. Bp., 1939, A Pesti Hírlap Rt. (Légrády-ny.), 1200 p. + 1 t. (kihajtható, színes melléklet 2 db térképpel). Első kiadás. Számos szövegközi fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban
15671.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

15672.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Word War II Collectors Edition két kötete: The Secret War, The D-Day Invasion. Angol nyelven. Bontatlan kiadói zsugorfóliában, szép állapotban.
15673.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

15674.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

10 db az 1956-os forradalommal kapcsolatos könyv: Tiszta beszéd - Az irodalom forradalma 1956-ban; A Nagy Imre-kód; Obersovszky Gyula: Üvöltök fájón a kor bajaival; stb.
15675.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft