Schatz Ernő (?-?), működött a XX. sz. első felében/közepén: Csendélet, 1936. Pasztell, papír. Jelzett. Hátoldalán autográf verses ajándékozási sorokkal 1944-ből. Dekoratív, korabeli, üvegezett, kissé sérült fakeretben. 58×40 cm