Hermann Schneider: Brut, Aufzucht und Mast von feinstem Tafelgeflügel. Leipzig,én.,Reichenbach'sche Verlagsbuchhandlung, X+168+4 p. Német nyelven. Szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen sérülésnyommal, kopott borítóval, egy lap sarkán szöveget is érintő hiánnyal, egy másik lap sarkán kis hiánnyal.