Tétel

Kikiáltási ár:

30 000 Ft

Leírás:

Bartal Antal: A magyarországi latinság szótára. A Magyar Tudományos Akadémia megbízásából és költségén szerkesztette --. [Magyar-latin címlappal.] Budapest, 1901. Franklin. XXX + [2] + 722 + [1] p. Első kiadás. Magyar értelmezéssel ellátott latin szótár, Aranyozott gerincű kiadói félbőr-kötésben, márványozott lapszélekkel, sérült gerinccel. Hozzá Bartal Antal működésének 25. évfordulójára tartott ünnepség meghívója és jelentkezési íve, valamint Bartal Antal halotti értesítője. Bartal Antal (1829-1909) klasszika-filológus, a Magyar Tudományos Akadémia tagjának egyik fő műve. Közel 37 000 címszót tartalmaz, köztük számos magyar, szláv, német, francia, olasz és török eredetűeket, melyből sok alig latinizálódott.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : tg