Werfel, Franz: A meg nem születettek csillaga. I-II. köt. Ford.: Gáspár Endre. Bp., 1947, Nova, (4)+379+(1) p., (4)+355+(1) p. Első magyar kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, tulajdonosi névbejegyzéssel.