Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 31

Goodland, Roger: A bibliography of sex rites and customs : an annotated record of books, articles, and illustrations in all languages. London, 1931, G. Routledge & Sons, ltd. Első kiadás! Angol nyelven. Egészvászon kötésben, aranyozott gerinccel, borítón apró kopásnyomokkal, máskülönben jó állapotban / First edition
17147.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Dr. Salgó Sándor: Önismeret-emberismeret. Új gyakorlati jellem,- és képességtan. Pécs, 1944, Pannonia, 412 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Félvászon-kötésben, melléklet nélkül.
17148.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Ács Zoltán: Nemzetiségek a történelmi Magyarországon. Bp., 1984, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban. + Ustoros Gergely: A béke oltókése. A rabnemzetek és őshonos nemzeti kisebbségek könyve. Bp., 1999, Püski. Kiadói papírkötés.
17149.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

17150.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

17151.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Laveleye, Émile [Louis Victor de]: Kormányformák az újkori társadalmakban. Ford., előszóval és jegyzetekkel ellátta: Tóth Lőrincz. Bp., 1881, M. Tud. Akadémia Könyvkiadó-hivatala, XVIII+180 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval és gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel.
17152.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Bart István: Amerikai-magyar kulturális szótár. DEDIKÁLT! Bp., 2000., Corvina. Kiadói papírkötés.
17153.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Dr. Severini Erzsébet: Munkaverseny és a magyar munkás lelkisége (MÁVAG és Csepeli WM Művek). Munkalélektani tanulmány műhelyekben a termelésről. Bp., 1946. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
17154.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Mezei Árpád: A paraszti létforma az európai kultúrában. Európai Iskola Könyvtára 5-6. Bp., [1946], Művészbolt (Máté-ny.), 32 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
17155.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Dobi István: A parasztság jövője a szövetkezet. Bp., 1955, Mezőgazdasági Kiadó. Első kiadás. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. A szerző által Grubics István országgyűlési képviselő részére DEDIKÁLT példány. + Grubics István képviselő részére szóló igazolás az Interparlamentáris Unió tagdíjának befizetéséről
17156.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
10

Hahn István: Álomfejtés és társadalmi valóság. Értekezések - emlékezések. Bp., 1985, Akadémiai Kiadó, 80+(4) p. Kiadói papírkötés.
17157.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Kiszely Gábor: Az autonóm személyiség. Bp., 2006, Kairosz. Kiadói papírkötés, néhány kevés oldalon ceruzás jelölésekkel.
17158.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft