1913. szeptember, Századok Legendái, szerk. Virter Ferenc, benne: Bársony István: A Vadászat, József főherceg. Útiemlékeim Afrikából és Krúdy Gyula: Mátyás király válik c. írásával; Bp., 1913, Országos Monográfiai Társaság. XLV-LIV + 40p. Fekete-fehér képekkel nagyon gazdagon illusztrált. Kiadói illusztrált papírborítóval, kissé sérült gerinccel, első lap szélén apró szakadással, kiadói sérült hártyapapírral.