Wassermann, Jakob: Caxamalca aranya. Bp., 1957, Magyar Helikon, 1 t. (Atahualpa inka fejedelem, Beron Gyula rézkarca) + 79+(1) p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé fakó borítóval, egyébként jó állapotban. Megjelent 2200 példányban.