[Charles Dickens] Boz (Dickens): Twist Olivér. III. rész. Írta: - -. Ford.: Gondol Dániel. Külföldi Regénytár. Kiadja a Kisfaludy-Társaság. X. és XI. köt. Szerk.: Nagy Ignác. Bp., 1843., Hartleben Adolf, (Buda, M. Kir. Egyetem betűivel),196 p. Első magyar kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.