Tétel

Kikiáltási ár:

50 000 Ft

Leírás:

Kalo Péter: A' méhtartásnak külömbféle tartományokra, környékekre, és esztendőkre alkalmaztatott igen könnyű, hasznos, és gyönyörűséges módgya, mellyet hazájának hasznára öszveszedett, 's megpróbált, és maga tulajdon hosszas tapasztalásai utánn kiadott - - az orvosi tudományok' doktora. Eger, 1816, Érseki Fő Oskolák' betűivel, 4+XII+18+470+475-476 p.+3 t. Igényes félbőr-kötés, az összes lapot igényesen restaurálták, mert a lapok egy része sérült volt,, a címlap és a 471/472.,473/474. lapok másolattal pótolva. Kalo Péter írt elsőként magyarul könyvet a méhészetről, amely 1816-ban jelent meg. A mezőkövesdi Kalo családnak 2011-ben táblát avattak a Mezőkövesden. Így is emlékezve Kalo Péterről.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras