Doboz, fa, réz élvédővel, tetején (Zola műveinek magyar nyelvű díszkiadása (Christensen és Társa-Gutenberg Könyvkiadó Vállalat, Budapest, 1920-as évek) - kopott fém borítódíszével (jelzett: OB.). Működő zárral és 1 db kulccsal. 12,5x16,5x11cm