László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Népkönyvtár 4 sz. Bp., 1944, Magyar Élet. 512 p + XLV t. + 2 (kihajtható táblák) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Első kiadás. Kiadói kissé foltos félvászon-kötés, kiadói foltos,kopott papír védőborítóban, volt könyvtári példány, kissé foltos lapélekkel.