Tétel

Kikiáltási ár:

30 000 Ft
81,30 EUR, 93,75 USD

Leírás:

Szále Lajos: A' Mi-Atyánk. Kilencz kőre rajzolt képpel Führich Jó'sef [illusztrációi] 's Müller Antal [magyarázata] után rajzolva és szabadon fordítva kiadta - -. A képeket kőre rajzolta Schwarz V. Pest, 1846, Szále Lajos, (Buda. M. Kir. Egyetem betűivel - Engel Móricz-ny.), 1 (díszcímlap, litográfia) t.+10 p.+9 (egészoldalas litográfiák) t. Korabeli kopott vaknyomásos egészvászon-kötés, javított kötéssel, két restaurált lappal, foxing foltos lapokkal, 45x37 cm. Rendkívül ritka. "Szále Lajos litográfiai műhelye meglehetősen kérészéletű volt, hiszen jelen munkán kívül mindössze egy kiadvánnyal, József Nádor allegorikus képével büszkélkedhet. Festőművész öccsével együtt indították a vállalkozást, aki azonban - talán technikai problémái akadtak a kőrajzolás terén - csak, mint szervező, ügyintéző vett részt a kiadvány létrejöttében. ,,A hazai viszonylatban szokatlan, kilenc darab nagyméretű metszettel díszített kiadvány nem sok sikert aratott, talán túlságosan is germán szelleme miatt. ... A' mi Atyánk sikertelensége elvette kedvüket a további könyvkiadói próbálkozástól..." (Szvoboda Gabriella, Ars Hungarica 1982/1.)

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras