Almanach de Gotha. Annuaire Diplomatique et Statistique pour l'Année 1854. Gotha, 1854, Justus Perthes. Német nemesi családokkal foglalkozó genealógiai kiadvány, francia nyelven. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, gerinctől elvált kötéssel, helyenként kissé foltos lapokkal.