Meissner Károly: Magyarország lótenyésztése. Debrecen, 1929, Tiszántúli Könyv- és Lapkiadó Rt., 182 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, a borítón kis sérüléssel, kissé kopott borítóval, egy-két lapszélen egészen apró, minimális sérüléssel.