Szalezi Sz. Ferencz genevai püspök Philotheája, vagy is polgári istenes életre vezető kalauz. Magyarázta Pongrácz józsef eősi plébános. Veszprém, 1850, Ramasetter Károly. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzőkkel, sérült gerinccel és borítóval, kissé foltos lapokkal, néhány lapon szöveget nem érintő apró hiánnyal.