Rómer Flóris: A Bakony, természetrajzi és régészeti vázlat. Győr, 1860, Sauervein Géza-ny., 6+216+2 p. Első kiadás. Modern félvászon-kötésben, néhány lapon kis folttal, (körbevágott ?), egy lapon ceruzás bejegyzéssel, a címlap pótolt. Rendkívül igényesen restaurált példány! Ritka!