Lamartine, [Alphonse]: Az 1848-ki forradalom történelme. I-II. köt. Ford.: Zsilinszky Mihály. Pest, 1873., Légrády, 2+311+V;2+348+V p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerinc felső részén kis sérüléssel.