Tétel

Kikiáltási ár:

10 000 Ft

Leírás:

Burns, Robert: Poems & Songs by - - . With Original Illustrations by R. Herdman, Waller H. Paton, etc. The "Edina" Edition. Edinburgh, 1868, William P. Nimmo, XVIII+(2)+336 p. Számos fametszetű illusztrációval, a metszetek Robert Paterson munkái. Angol nyelven. Rendkívül szép kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötésben, a borítón a költő arcképét mintázó réz plakettel, aranyozott lapélekkel. Robert Burns (1759-1796) skót költő és dalszerző, sokak Skócia nemzeti költőjének tartják, költeményeit világszerte ismerik. A scots nyelven alkotó költők közül kétségtelenül ő rendelkezik a legnagyobb nemzetközi elismertséggel. XVIII. század végi alkotásai révén a romantika egyik úttörőjeként tartják számon. Életének és munkásságának jelentős társadalmi és kulturális hatása volt Skóciában és a skót közösségekben világszerte. / Collection of the works of Robert Burns (1759-1796) Scottish poet and lyricist, widely regarded as the national poet of Scotland, a pioneer of the Romantic movement. Illustrated with numerous wood engravings by Robert Paterson. In decorative linen hardcover binding, with brass plaque depicting the poet's portrait.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : tg