Ignácz Rózsa munkái sorozat 6 kötete:
Anyanyelve magyar..., Született Moldovában, Családi mondakör, Levelek Erdélyből, Róza leányasszony, Rézpénz. Bp.,1941-1943-én., Dante. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítókkal és gerincekkel. Az "Anyanyelve magyar" c. kötetben a szerzőt Ignácz Rózsát (1909-1979) ábrázoló címképpel, alatta nyomtatott (!) dedikációval.