Verne Gyula: A rejtelmes sziget. II. köt. Ford.: Szász Károly. Képekkel illusztrált hatodik kiadás. Bp.,é.n.,Franklin. Számos képpel gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötésben, kopott borítóval, volt könyvtári példány.