Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 23

Farkas Gyula: A magyar szellem felszabadulása. Irodalomtörténetírásunk fejlődésrajza. Budapest, é.n., Stádium Sajtóvállalat, kiadói félvászon kötésben, Dienes István tulajdonosi névaláírásával.
17171.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

17172.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Alexander Bernát: Kant : élete, fejlődése és philosophiája. I. köt. Bp., 1881., MTA, 2 p.+1 t.+6+459 p. Papírkötésben, az első három lap sarkán hiánnyal, szakadt borítóval. Felvágatlan példány.
17173.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Mayr György: A társadalmi élet törvényszerűsége. Bp., 1881., MTA, 1 t.+XVI+348 p. Papírkötésben, a borító és az első három lap felső sarkain hiánnyal. Felvágatlan példány.
17174.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Dr. Ferenczi Sándor: Katasztrófák a nemi működés fejlődésében. Pszichoanalitikai tanulmány. H.n., é.n., Pantheon. Kiadói papír kötésben, sérült gerinccel, kijáró lapokkal.
17175.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Lőrincze Lajos: Nyelvőrségen. Bp., 1968, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés. A szerző, Lőrincze Lajos (1915-1993) nyelvész által dedikált.
17176.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Lengyel Zsolt: Magyar asszociációs normák enciklopédiája. I. köt. Segédkönyvek a Nyelvészet Tanulmányozásához. 87. Bp.,2008,Tina. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált.
17177.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Novák László (szerk.): Néprajzi tanulmányok Ikvai Nándor emlékére I-II. Szentendre 1994, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói kartonált kötésben.
17178.

Kikiáltási ár:
800 Ft

17179.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Somogyi József: Hazánk közoktatásügye a második világháborúig. Bp., 1942., Eggerberger, IV+308 p. Átkötött félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
17180.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

C. Plinius Secundus: A természet históriája. - A növényekről. - Részletek a XII-XXI. kötetből. Vál.: Zánkai Géza. Ford.: Tóth Sándor. Bp., 1987., Natura. Kiadói egészvászon-kötés.
17181.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Földes Béla: A socialismus II. kötet. Bp.,1910, MTA. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
17182.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft