Magyar közmondások gyűjteménye. Különös tekintettel az életbölcsességre és a nevelésre. (Több, mint hatezer közmondás.) Rendszerbe foglalta: Almásy János. Bp.,1890, Franklin, 379+5 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, "Vöröss János Könyvtárából" bebélyegzéssel, névbejegyzéssel, jó állapotban. Ritka!