Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. kötet. Bp.,(1894),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Számos fekete-fehér és színes illusztrációkkal, litografált táblákkal, hasonmás mellékletekkel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopott borítókkal és gerincekkel, az I. kötet gerincén kis sérüléssel, az I. kötetből Kossuth végrendelete kijár, az V. kötetből 2 kijáró lappal. 1901-es névbejegyzéssel.