Baktay Ervin (1890-1963): A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain Nyugati Tibetbe. Száz képpel és két térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934] ,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 310 p.+2 térkép. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, az elülső szennylap és a címkép kijár.
A szerző, Baktay Ervin művészettörténész, orientalista által aláírt.