Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I. kötet. Bp.,(1894),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), 6+451 p.+ 3 t. (színes)+ 2 t.(hasonmás, az egyik kihajtható.) Fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Kiadói festett, aranyozott illusztrált egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, kissé kopottas borítóval és gerinccel, egyébként jó állaptoban.