Salomon Gessner (1730-1788): Dafnis és az első hajós. Gesznerből. Pozsony, 1797, Wéber Simon Péter, 4+188 p. Korabeli kopott papírkötés, sérült gerinccel, laza fűzéssel, megviselt állapotban.
Fordította Nagy Sámuel (cca 1773-1810) orvosdoktor, Csokonai Vitéz Mihály jó barátja, diák korában Csokonai debreceni köréhez tartozott. Ritka!