Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. Bp., 1900, Singer és Wolfner. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, javított kötéssel és gerinccel, 82-87. oldal között kijáró lapokkal, 5 hiányzó melléklettel, egy melléklet többlettel (a műteremben.)