Tétel

Kikiáltási ár:

100 000 Ft

Leírás:

Jo. Baptistae Morgagni. In patavino gymnasio primarii anatomes professoris. Adversaria anatomica omnia. Archetypis aereis Tabulis Cominianis ab Auctore ipso communicatis, & universali accuratissimo Indice ornata. Opus nunc vere absolutum, inventis, et innumeris observationibus, ac monitis refertum, Quibus universa humani corporis Anatome, & subinde etiam quae ab hac pend ent, Res Medica, & Chirurgica admodum illustrantur. Venetiis, 1762. Remondiniana, XVI+244p. + 11 t. egészoldalas rézmetszetű táblával. A fejezetek előtt önálló címlapokkal. Rézmetszetű fejezetkezdő-, záró díszekkel, és díszes iniciálékkal. Giovanni Battista Morgagni (1682-1771) olasz orvos és természetkutató. De sedibus, et causis morborum per anatomen (azaz A betegségek okáról és fészkéről, ahogy azt az anatómia művészetével kifürkészhetjük) című korszakalkotó művével a kórbonctan megalapozójává vált. Korabeli aranyozott gerincű félbőr kötésben, kis sérüléssel a gerincen, egy lap hiányzik (III/IV.), de összességében jó és szép állapotban / In half leather binding, with small damage on the spine, one page lost (III/IV.), 25x35 cm

Megosztás:

Tétel fotót készítette : tánczos_gábor