Balázs Béla: Filmkultúra. (A film művészetfilozófiája.) Bp., 1948, Szikra. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, de belül jó állapotban.
Ajándékozási sorokkal Spácay Hedvig (1927-?) levéltárosnak, a levéltár parancsnokának Vértes Imre (1905-1986) ezredesnek, és Matuz József (1905-1992) főhadnagy, történésznek az aláírásaival, dátumozva (1952. szeptember. 28.) Vértes Imre ezredest 1953-ban bebörtönözték, később 1956-ban szabadult.