Mesék, történetek. Negyvenöt magyar író a gyermekeknek.Tizenkét színes melléklettel. Szerk.: Hárs László, Kolozsvári Grandpierre Emil. F. Győrffy Anna, Szecskó Tamás rajzaival. A borítót Szecskó Tamás rajzolta. Bp., 1954, Ifjúsági Könyvkiadó. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval.