Dr. Hovhannensian Eghia: Armenia népe. Multja, történelme. Irodalma, sajtója, művészete. Az örmény=kérdés. Az örmény koloniák. A magyarországi örmények. (Gödöllő),1934, (Kalántai Nyomda-ny.), 302 p+ 6 t. Átkötött egészvászon-kötés, kis kopásnyommal az elülső kötéstáblán, jó állapotban.
A szerző, Dr. Hovhannensian Eghia (1885-1948) által dedikált.