https://www.darabanth.com/hu/30-Nagyaukcio/30.1/Festmeny-mutargy-papirregiseg-egyeb/Tortenelmi-dokumentumok-keziratok-erdekessegek~12611/1918-1932-Grosschmid-Kato-1904-1985-Marai-Sandor-iro-testverenek-sajatkezu-naploja-Nap~II1847955
1847955
11409
30
Historical documents, manuscripts
MĹątĂĄrgy & PapÄ‚Âr
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
LeÃrás:
1918-1932 Grosschmid Kató (1904-1985), Márai Sándor Ãró testvérének sajátkezű naplója. Naplót 14 éves korától vezette, fÅ‘leg az 1918-19-es év eseményeinek leÃrása van benne. A Kassán elÅ‘ felsÅ‘-középosztálybeli lány mindennapjain keresztül képet kapunk a háború végének hangulatáról, Kassa megszállásáról, a Vörös hadsereg bevonulásáról.
A lapokon számos emlÃtés Márai Sándorról (Sanyiról). Érdekes olvasmány 52 beÃrt oldal, néhány beragasztott fotóval, mellé néhány családi levél. Egészvászon kötésben, aranyozott felirattal.
Megosztás:
Tétel fotót készÃtette
: vörös_iván
CÃm:
Levelezési cÃm:
icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m