A magyar nemzet története V. kötet. Szerk.: Szilágyi Sándor. Acsády Ignác: Magyarország három részre oszlásának története. 1526-1608. B., 1897, Athenaeum. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé kopottas borítóval, a borító alsó sarkai kopottak, foltosak, számos illusztrációval.