Táncsics Mihály: Életpálya vagy emlék-iratok. I. kötet. Iratott 1851-4-ben; 8 évig tartott rejtezkedésem idején. Táncsics Mihály 4. művei. Pest, 1873, Heckenast Gusztáv, 1 t.+222+2 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal. Első kiadás.