Tétel

Kikiáltási ár:

50 000 Ft

15

Leírás:

1933 Az I. kerületi Iparoskör elnökének részére készített díszes aranyozott ezüst lánc, hivatalos alkalmakra. Kövesi József ezüstműves mester munkája, rajta vésett ajándékozási feliratával. "Korányi Márton Az Iparos Ujság elnökének tiszteletem jeléül adom ezen érmet lánccal azon kikötéssel, hogy ezt az I.ker Iparoskör elnökei hivatalos funkciók alkalmával mindenkor viseljék. Kövesi József Magyarország koszorús ezüstműves mestere 1933" Az érmen (d:64mm) körben a különféle mesterségek szimbólumai.Jelzett, mesterjeggyel. A lánc hossza: 94 cm 214g Hozzá való dobozzal + hozzá irathagyaték a viselőjétől, Korányi Márton (1879-1967) iparos, szerkesztő, grafikustól, közte újságkép a hordott lánccal. / 1933 Hand smithed gold plated silver medal and chain for the president of the creaftsmen association of Budapest, district I. Hallmarked. 214g

Megosztás:

Tétel fotót készítette : vörös_iván