Csabai István: Az impresszionizmus kora. Bp., 1942, Officina Nyomda és Kiadóvállalat. Kiadói félvászon kötés, kiadói szétszakadt papírborítóval, a félvászon borító gerince kissé sérült, az elülső védőlap kissé foltos, számos fekete-fehér és színes képpel illusztrált.