Kovácsy Béla, Monostori Károly: A ló és annak tenyésztése. Kézikönnyv lótenyésztők, lókedvelők, állatorvosok és mezőgazdák számára. Kassa, 1889, Koczányi és Vítéz, 742+1+10 p.+1 térkép (Magyarország lótenyésztési térképe.) Első kiadás. Javított gerincű kopottas modern félvászon kötés, 113/114 és a 115/116 oldalakat restaurálták, a címoldal és a tartalom a könyv végére van bekötve, számos szövegközti ábrával illusztrálva.