Tétel

Kikiáltási ár:

50 000 Ft

17

Leírás:

Jókai Mór: Forradalom alatt ír művei 1848-1849. Szerző tulajdona. Bp., 1875, Athenaeum, 1 t.+205 p. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, kopottas, kissé viseltes borítóval, javított gerinccel, 3-14. oldal között a lapok kijárnak, aranyozott lapélekkel. Első gyűjteményes kiadás. A szerző, Jókai Mór által (1825-1904) Mudrony Pálnak (1843-1891) közgazdasági író, újságírónak, és így munkatársának dedikált példány. Mudrony Pál apja, Mudrony Sándor 1848-ban a honvédő harcokban esett el. Mudrony Pál újságíróként A Hon folyóirat munkatársa volt 1870-től annak 1882-es megszűnéséig. A lap alapítója és főszerkesztője Jókai Mór volt. A Hon folyóirat megszűnése után Mudrony Pál a miniszterelnöki sajtóosztály hivatalnoka lett.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : tánczos_gábor