Kalecsinszky Sándor: A Magyar Korona Országianak Ásványszenei. (Kőszenek, barnaszenek, lignitek.) Különös tekintettel chemiai összetételükre és gyakorlati fontosságukra. Magyar Királyi Földtani Intézet Kiadványai. Bp., 1901, Franklin-Társulat Könyvnyomdája, 306 p.+1 kihajtható nagyméretű térképpel. Korabeli félvászon kötésben, kissé kopottas borítóval. Jó állapotban.