Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 81

Tompa Mihály: Virágregék. Bp., é. n., Franklin Társulat. Gazdagon díszített, aranyozott bőrkötésben, apró kopásnyomokkal, aranyozott lapszélekkel, jó állapotban.
12661.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13

Jászai Mari (1850-1926): Színész és közönség. Budapest, 1918, Magyar Írók Társasága Rt. Modern aranyozott műbőr kötés, tulajdonosi névbélyegzővel.  Jászai Mari dedikációjával, dátumozással (1919)
12662.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Petőfi (Sándor) Költeményei. A költő születése századik évfordulójának emlékére kiadja Budapest Székesfőváros közönsége.. Bp., 1923, Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 1 t.+XI+626 p. Kiadói gazdagon ezüstözött egészvászon kötés. Jó állapotban.
12663.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Honti Tibor: A lélek lelkekre szomjas. Regények találkozása egy élet regényében. Bp., 1926, szerzői. Papírkötésben, jó állapotban.
12664.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Anthologia Humana. Ötezer év bölcsessége. Szerk.: Hamvas Béla. Bp., 1947, Egyetemi Nyomda. Második kiadás. Kiadói félvászon kötés, kissé szakadozott papírborítóval, ex libris-szel. Jó állapotban.
12665.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Laveleye Emil: Deák Ferencz. Fordította, jegyzetekkel ellátta Szász Károly. Pest, 1869, Ráth Mór. Átkötött picit szakadt, picit foltos papírkötés.
12666.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Kolosvári Aladár: Arany János élete. Mezőtúr, 1907, Török Ignác könyvnyomdai műintézete. Második bővített kiadás. Kiadói egészvászon kötés. Megviselt állapotban. Ritka!
12667.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Aszalay József, szendrői: Pikánt vázlatok az élet- és történelemből. Eger, 1864, Jentsch G. (Érseki Lyceum ny.). [8], 296p. A tartalomból: A magyar kocsikról; A koporsókról; A fekete keresztespók; A sakkjátékról; A szintánczosnő természetrajza, stb. Korabeli félvászon kötésben, kissé foltos lapokkal.
12668.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

12669.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Gellért Oszkár: Ofélia térdein. (Budapest), 1911. Nyugat (Légrády testvérek).  Első kiadás. A címlapot Falus Elek rajzolta. Fűzve, illusztrált, kiadói borítóban.
12670.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Reiner János (szerk.): Dante-emlékkönyv. Budapest, 1924, Stephaneum nyomda R.T.  Sorszámozott: 330. sz. példány. Aranyozott, színezett keretlécekkel díszített fejezetkezdő lapokkal, a külső és belső címlapon színes miniatúra illusztrációval. Kiadói, színes, illusztrált kartonálásban
12671.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

A csehszlovákiai magyar tanítók almanachja 1918-1933. Szerk.: Szerényi Ferdinánd. Pozsony, [1934], Slovenská Grafika. Kopott, kicsit foltos vászonkötésben, egyébként jó állapotban. /  In a slightly worn out cloth binding, otherwise in good condition.
12672.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft