Szovjet népmesék Leninről és Sztálinról. (Oroszból fordította G. Lányi Márta, Hajnal Anna, Rab Zsuzsa, Radó György, Vajda Endre.) Bp., 1953. Ifjúsági Könyvkiadó. 80 p. + 2 tábla (színes). A címlap, a fejlécek és a záródíszek szovjet népi díszítések nyomán készültek. A képszerkesztő: Tevan Andor. Kiadói, kissé kopottas félvászonkötésben, a borítótáblák szélei kissé sérültek.